Lamtumira e Musacchio-s: Milan, ishte shtëpia ime e dytë! Kam peng vetëm diçka

Mateo Musacchio, mbrojtësi i ri i Lazios, foli në Instagram dhe i kushtoi një mesazh shumë prekës Milanit dhe tifozëve të tij: “Përshëndetje tifozë të Milanit! U largova nga Milani papritmas, madje pa pasur kohë për një lamtumirë që nuk e kisha planifikuar absolutisht, por që është pjesë e futbollit.

Sidoqoftë, nuk mund të largohesha nga Milani pa i thënë lamtumirë të gjithëve dhe pa ju falënderuar që më pritët me afeksionin dhe ngrohtësinë që vetëm tifozët kuqezi mund të dhurojnë.

Lazio, c'è l'annuncio per Musacchio: cosa fare all'asta e così cambia la  difesa – SOS Fanta

Kur zgjodha Milanin tre vjet e gjysmë më parë, nuk ishte aspak një zgjedhje e lehtë. Po largohesha nga ekipi ku karriera ime kishte marrë formë.

Por hijeshia e fanellës kuqezi është diçka që vetëm ju mund ta kuptoni dhe kjo është arsyeja pse unë vendosa të flas me ju një nga një me këtë mesazh timin.

Milano pa lindjen e dy fëmijëve të mi dhe përfaqëson atë që deri dje mendoja se ishte shtëpia ime e dytë. Me siguri do të mbetet në zemër, pasi emocionet e përjetuara midis fushës dhe jetës së përditshme nuk mund të anulohen nga zgjedhjet profesionale që nganjëherë nuk mund të adresohen siç do të bënte zemra.

Gianluca Di Marzio :: Lazio, assalto per Musacchio: oggi nuovi incontri per  definire

Por është akoma një ditë ku emocionet ngatërrojnë mendjen, duke lënë hapësirë ​​për imazhet dhe kujtimet e aventurës sime me fanellën e Milanit që jam përpjekur të nderoj në çdo moment të ditës sime.

Unë kisha privilegjin ta vishja, ta djersisja për të mirën e ekipit, ta bëja në një nga stadiumet më të bukura në botë dhe përpara një baze tifozësh dhe një tribune që me nxehtësinë e saj mund të të bëjë vërtet zemrën të rrahë fort.

E gjithë kjo meritonte një profesionalizëm që jam përpjekur gjithmonë ta zbatoj ditë pas dite, duke respektuar zgjedhjet e klubit dhe të trajnerit që u ul në stol.

Të duash Milanin dhe tifozët e Milanit gjithashtu do të thotë këtë dhe unë u përpoqa ta bëja atë deri në minutën e fundit kur dola në fushë.

Calciomercato, Milan: Musacchio verso la Lazio e Colombo alla Cremonese. A  sinistra interessa Lazaar - Eurosport

Unë nuk mund të harroj të gjithë njerëzit që punojnë për Milan çdo ditë dhe që më kanë lejuar të përqendrohem në fushë, pa asgjë që më tërheq vëmendjen nga qëllimi i vetëm i vërtetë, duke dhënë gjithçka për ekipin.

Faleminderit të gjithë trajnerëve që më trajnuan, stafit të tyre përkatës dhe të gjithë shokëve të skuadrës me të cilët ndava fazat e rrugëtimit tim te kuqezinjtë. Ju uroj të gjithëve shumë gëzim dhe fat për vazhdimin e kampionatit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu