LAJMI I FUNDITL: Rihapja e stadiumeve, presioni i klubeve duket se ka goditur në shenjë!

A do të hapen stadiumet në Serie A për sezonin e ri? Ende nuk ka një përgjigje zyrtare dhe klubet nuk dinë si të veprojnë me abonimet apo biletat, por fakti ëshët se diçka po lëviz, madje shumë…

Kërkesat e klubeve për të shmangur një tjetër vit katastrofik për arkat e tyre në sajë të mungesës së publikut janë dëgjuar shumë nga qeveria dhe kështu që ka ardhur një përgjigje e sotme.

“Kapaciteti prej 75% për ambientet e jashtme sportive dhe 50% për ato brenda në zonën e bardhë dhe, në zonën e verdhë, rrisin kufijtë aktual maksimal prej 1000 personash jashtë dhe 500 brenda.

Kjo është ajo që unë kam kërkuar në dhomën e kontrollit para se të largohem për Tokio 2020″.

Me një mesazh në rrjetet sociale, Nënsekretarja për Sportet, Valentina Vezzali, ka dashur të sqarojë të gjithë, teksa ndodhet në Japoni, pasi Lojërat Olimpike do të fillojnë nesër me ceremoninë e hapjes.

Në postim, Vezzali gjithashtu thotë se ai është “e vetëdijshme për nevojën për të mbajtur të lartë pragun e maturisë dhe kujdesit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu