LAJMI I FUNDIT: Tentativë konkrete për kampionin e botës falas! Zbulohet oferta e Milanit

Përpjekje konkrete nga Milan për Florian Thauvin në një transferim falas. Paolo Maldini ka një plan të qartë: të përpiqet të shesë Samu Castillejo për 15 milion dhe të godasë me francezin.

Në 4-2-3-1 të Stefano Pioli ai është i përsosur si një anësor i djathtë: ai mund të japë një kontribut të rëndësishëm dhe t’i japë Alexis Saelemaekers një alternativë serioze.

Në këtë moment Castillejo nuk është në gjendje të japë më të mirën e tij. Nëse kjo vazhdon, ky skenar mund të materializohet.

Thauvin offerta Milan

Një konfirmim ka mbërritur në orët e fundit. Calciomercato.com foli për një ofertë të gatshme nga Milani për ta bindur atë të nënshkruajë, ndoshta që në janar.

Ndërkohë, megjithatë, Marseille po përpiqet të rinovojë kontratën e tij. Arsyeja është e thjeshtë: humbja e tij për asgjë, ose në çdo rast me kosto të reduktuara, do të ishte një dëm serioz.

Në vitet e fundit, Thauvin është bërë një lojtar i rëndësishëm: sipas Transfermarkt, vlera e tij është 32 milion, jo saktësisht e brishtë.

Për Milanin do të ishte një supergoditje, në çdo kuptim. Kjo është arsyeja pse Maldini po përpiqet menjëherë, duke shpresuar të dalë përpara konkurrencës.

Sipas Calciomercato.com, oferta është gati: një kontratë katër-vjeçare për gati 3 milion euro. Një ofertë e rëndësishme, por tashmë ekziston një përgjigje e parë që nuk e bën administratën kuqezi të buzëqeshë.

Në fakt, duket se Thauvin ka kërkuar një pagë prej 5 milion euro – e cila është e njëjta arsye pse nuk mund të gjejë marrëveshjen e rinovimit me Marsejën.

Në këto shifra, Milani mund të detyrohet të largohet sepse është një pagë shumë e lartë.

Momenti ekonomik është delikat, por në të njëjtën kohë politika e Elliot Management është e qartë.

Dhe në fakt, përballë kërkesave shumë të larta të Calhanoglu, kompania nuk do të ketë hapësirë ​​për manovrim.

5 milion euro në vit janë shumë për një futbollist të talentuar, por që sigurisht nuk e ndryshon fytyrën e ekipit – siç bën Ibrahimovic dhe Clahanoglu nuk e bën.

Ndërkohë, Marseille po bën gjithçka për ta bindur atë të rinovojë. Ata gjithashtu mund të mendojnë t’i japin shifrat e kërkuara dhe më pas të përpiqen ta shesin në tregun e transferimeve të verës.

Në atë moment ai mund të kërkojë paratë që Thauvin vlen në të vërtetë dhe Milani do të jetë përfundimisht jashtë garës në atë pikë. Sidoqoftë, kuqezinjtë do të provojnë përsëri. Dhe nëse Castillejo largohet, shanset për sukses do të rriten.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu