LAJMI I FUNDIT – Shtohen problemet e Stefano Piolit! Rebic dhe Leao “out”?

Gjatë Milan-Napoli, Rafael Leao vuajti nga një problem me përkuljen e kofshës së djathtë. Portugezi u zëvendësua menjëherë nga Stefano Pioli, i cili në vend të tij vendosi Jens Petter Hauge në fushë.

Rafael me të vërtetë nuk ishte shumë i kthjellët gjatë gjithë ndeshjes. Të tre rastet e shënimit u humbën nga ai dhe me dëmtimin përfundoi një ndeshje absolutisht mediokre.

Padyshim, problemi i muskujve është ende i panjohur, por është e qartë se urgjenca e mungesave të Milanit vazhdon.

Sulmi është shkatërruar plotësisht. Me Ibrahimovic, Mandzukic dhe Leao të dëmtuar, Milani është plotësisht “i thatë” nga një sulmues i parë. Me lojën në zhvillim, Rebic mori detyrën e qendërsulmuesit, me Hauge në korsinë e majtë.

Sa keq që kroati ndoshta do të humbasë edhe dy ndeshjet e ardhshme, duke pasur parasysh kartonin e kuq të marrë në minutat e fundit të ndeshjes, pikërisht në minutën e 92-të. Protestat e tepruara të Rebicit rreth faullit të tij e çuan Pasqua ta përjashtonte.

Probleme të mëdha për Milanin. Më shumë informacion mbi shkallën e problemit të muskujve të Rafael do të jetë në dispozicion nesër.

E qartë se nëse dëmtimi i tij do të ishte serioz, do të ishte një problem i madh për Pioli. Ibrahimovic duhet të kthehet në ndeshjen e kthimit kundër Manchester, por ai sigurisht nuk do të ishte në gjendje 100%.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu