LAJMI I FUNDIT: Pioli konfirmon se rikuperohen tre futbollistë!

Stefano Pioli foli sot në konferencë shtypi para ndeshjes Milan-Napoli (nesër në mbrëmje). Trajneri kuqezi iu përgjigj disa pyetjeve por lajmi i mirë kishte të bënte me rikuperimet.

Tonali tha se ka një foto të Rio Ave-Milan në dhomën e zhveshjes, ajo është shkëndija?

“Është shkëndija që Milani duhet të ketë gjithmonë, në një sezon ka vështirësi për të kapërcyer, ato shërbyen për të na stimuluar, për të na zgjuar, na bënë të rritemi.

Ajo foto atje na kujton një mbrëmje të veçantë, është e dobishme të kuptoni cilat hapa i kemi kapërcyer për të arritur këtu “.

Napoli arrin nesër…

“Ai luan një futboll të mirë, ka cilësi, është i ngjeshur. Një lojë e komplikuar na pret sepse Napoli është një nga skuadrat më të forta në kampionat.”

Si janë të dëmtuarit?

“Të dëmtuarit janë Calabria dhe Romagnoli, sot Alessio u stërvit me ekipin por ai ende ka disa probleme. Unë jam në dyshim për nesër. Unë mendoj se do të rikthehet Theo, Calha dhe Rebic. Për Ibra, Mandzukic dhe Isma duhet të presim deri javën tjeter”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu