LAJMI I FUNDIT: Pellegri dhe Bakayoko një hap larg Milanit! Të gjitha detajet

Peppe Di Stefano foli për Sky Sport 24 gjatë Calciomercato L’Originale, duke shtuar një detaj të rëndësishëm mbi Pietro Pellegri, sulmuesi i kërkuar nga Milani dhe te Moncaco aktualisht:

“Milani ka gjetur sulmuesin e tretë të ri: quhet Pietro Pellegri. Ka nevojë për një marrëveshje me Monaco, edhe nëse ekziston një parim i mirëkuptimit për një huazim prej 1 milion eurosh dhe e drejta e blerjes e vendosur në gjashtë milionë euro, por ka edhe shpërblime dhe një përqindje të rishitjes në të ardhmen për Monaco.

Përgjigja për emailet e dërguara këtë pasdite nga zyra e Milanit në zyrën e Monacos mungon. Nëse “OK” duhet të arrijë, lojtari do të bëhet kuqezi duke zgjatur kontratën e tij deri në vitin 2024 me Monacon”.

Sakaq, Antonio Vitiello lajmëron se edhe Bakayoko afron dhe madje brenda dy ditëve të ardhshme priten zhvillime interesante. Huazim me të drejtë blerje: edhe aty, rreth 1-1.5 mln euro huazim dhe e drejta blerjes mund të jetë 10 mln euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu