LAJMI I FUNDIT: Miqësorja Milan-Chievo mund të anulohet!

Me një shënim në faqen zyrtare të internetit, Chievo njoftoi anulimin e miqësores kundër Legnago të mërkurën. “A.C. ChievoVerona njofton se si për një masë paraprake dhe në marrëveshje me klubin F.C. Legnago Salus, ka vendosur të anulojë ndeshjen miqësore, e cila duhet të ishte luajtur të Mërkurën 9 Shtator në 17.00 në Veronello”.

Ndeshja miqësore kundër Milanit e planifikuar për të shtunën e datës 12 është gjithashtu në rrezik për shkak të disa rasteve pozitive me koronavirus të gjetur në ekipin veronez që mund të futet kështu në karantinë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu