LAJMI I FUNDIT – Milani me ndryshime ndaj Udinese, dy titullarë mund të pushojnë!

Siç u tha sot në konferencë për shtyp, Stefano Pioli do të zgjedhë formacionin startues që do të sfidojë Udinesen vetëm nesër në mëngjes.

Sigurisht që do të ketë ndryshime në krahasim me fitoren ndaj Romës. Veçanërisht në mbrojtje, duke pasur parasysh se Sky Sport pak më parë foli për dy defektime të tjera në lidhje me repartin e prapavijës.

Duket se një lajm i keq për dy lojtarë në veçanti ka ardhur nga seancat e fundit stërvitore në Milanello. Mbrojtësit Davide Calabria dhe Fikayo Tomori nuk janë 100% dhe kanë stërmundim.

Të dy ishin ende të lodhur në nivelin muskulor pas ndeshjes së Olimpico. Sipas të gjitha gjasave, të dy mbrojtësit në fjalë do të pushojnë nesër në mbrëmje në funksion të Milan-Udinese, mbase për ta gjetur titullaritetin të dielën në Verona.

Në vend të tyre, Pioli sigurisht duhet të vendosë kapitenin Alessio Romagnoli, i cili kështu do të kthehet në qendër të mbrojtjes. Ndërsa në të djathtë ka një balotazh midis Diogo Dalot, i cili nuk ka bindur shumë deri më tani, dhe të riut Pierre Kalulu.

Në mesfushë, do të konfirmohen dy mesfushorët që performuan mirë së bashku në stadiumin Olimpico, Franck Kessie dhe Sandro Tonali.

Qarkullimi, pjesërisht i detyruar, vazhdon me sulmin: Pioli do t’i japë besim spanjollëve Castillejo dhe Brahim Diaz, me Rebic i cili ka rikuperuar pas dhimbjes që akuzoi kohët e fundit dhe do ta nisë nga e majta.

Në sulm, si qendror, hapësirë ​​për Rafael Leao.

Përveç Calabria dhe Tomori, Ibrahimovic dhe Calhanoglu të dëmtuar sigurisht që nuk do të jenë në lojë, të dy janë ende për shkak të dëmtimeve përkatëse të muskujve. Ende nuk thirren Bennacer dhe Mandzukic, të cilët gjithsesi do të kthehen në grup javën e ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu