LAJMI I FUNDIT: Milani heq mbrojtësin nga merkato!

Milani është duke vazhduar me goditjet në merkato dhe po studion okazionet që do të shfaqen. Pas mesfushës, ku pritet që baterisë t’I bashkohet edhe Bakayoko, reparti i mbrojtjes ka gjithashtu nevojë…

Megjithatë, Gabbia dhe Duarte janë të rrezikuarit, pasi sipas Milanneës, Mateo Musaçhio nuk është në merkato. Klubi kuqezi e ka hequr nga merkato sepse po vazhdon me terapitë për t’u rikuperuar brenda nëntorit.

Milan, è ufficiale: Musacchio firma fino al 2021 - Corriere dello Sport

Futbollistit i skadon kontrata verën e vitit të ardhshëm dhe klubi do të vlerësojë nëse do t’i propozojë rinovim apo do ta largojë me zero. Megjithatë, i gjithë ky diskutim do të bëhet vetëm në dhjetor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu