LAJMI I FUNDIT: Milani arrin akordin me Hauge, tani pritet Bodo Glimt! Detajet dhe frika Leipzig

Azhornime të vazhdueshme në negociatat e Milanit për të siguruar talentin nordik, Jens Petter Hauge. Agjenti i tij në Milano sot kishte kontakte të frytshme me drejtuesit kuqezi dhe u arrit një marrëveshje për kontratën e norvegjezit, që Lars Lagerback e ka ftuar në ekipin kombëtar.

MilanNews sqaron se anësori është i gatshëm të largohet menjëherë nga Norvegjia dhe në drejtim të Milanos, por nuk ka asnjë marrëveshje ekonomike midis klubit kuqezi dhe Bodo/Glimt.

Shuma e operacionit duhet të jetë rreth 5 milion euro, por gjithsesi ka të bëjë me aspektin ekonomik. Në këto minuta ka ende një dialog të hapur për t’u përpjekur ta zhbllokojë atë sa më shpejt të jetë e mundur, sepse Milani ka frikë nga konkurrenca e klubeve të tjera si Leipzig dhe Manchester United.

Për këtë arsye ata po përpiqen të gjejnë një marrëveshje

në këto orë të vrullshme. Bodo / Glimt do të donte ta mbante lojtarin deri në fund të kampionatit në dhjetor ndërsa vullneti i Maldini dhe Massara është i qartë: Hauge do të duhet të jetë menjëherë në dispozicion të Pioli.

Lojtari i lindur në 1999 mendon në të njëjtën mënyrë, duke i dhënë përparësi kuqezinjve për një transferim të menjëhershëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu