LAJMI I FUNDIT: Maldini, takim me agjentin! Gati për të mbyllur për talentin që e do Barcelona

Milani është shumë i vëmendshëm ndaj talenteve të rinj, veçanërisht nëse ato përfaqësojnë mundësi me kosto të ulët në treg.

Kjo është arsyeja pse Vasco Walz përfundoi në shënjestrën e Paolo Maldini dhe Frederic Massara (dyshja drejtuese e merkatos kuqezi, natyrisht në bashkëpunim me Moncada, shefin e skautingut)

Mesfushori i lindur në vitin 2004 luan te Borussia Dortmund dhe ka një kontratë që skadon në qershor 2021.

Prandaj mund të arrijë në një transferim falas. Do të ishte një goditje e shkëlqyeshme, duke marrë parasysh që lojtari ka cilësi të shkëlqyera dhe në Gjermani flitet shumë mirë për të.

Skautët e kuqezinjve e kanë ndjekur atë në muajt e fundit dhe menaxhmenti duket i bindur për operacionin.

Sot gazeta Tuttosport shpjegon se në javët e ardhshme Hector Peris, agjenti i Walz, do të jetë në Milano për të takuar drejtuesit kuqezi dhe të përpiqet të mbyllë marrëveshjen.

Kjo sepse lojtari në verë mund të hapë një ankand të madh dhe të vërtetë me shumë klube të përfshira.

Një vit më parë, Maldini dhe Massara përsëri në një transferim falas, bllokuan Pierre Kalulu i cili ishte gati të shihte kontratën e tij të skadonte me Lyon.

Pavarësisht nga pak skepticizëm, sepse ai ende nuk kishte bërë debutimin e tij në ekipin e Parë, mbrojtësi francez arriti të bindë në përgjithësi në paraqitjet zyrtare që ka bërë këtë sezon.

Walz është më i ri se Kalulu dhe ka të ngjarë që së pari të transferohet te Milan Primavera. Por atij nuk i mungon talenti.

Mesfushori gjerman, i cili gjithashtu ka gjak italian në venat e tij, luan në formacionin Under 17 të Borussia Dortmund dhe klubi verdhezi dëshiron të rinovojë kontratën e tij që skadon. Sidoqoftë, sirenat nga jashtë e tërheqin shumë djalin.

Përveç Milanit, një interes nga Barcelona ka rrjedhur javët e fundit.

Kur klube të tilla interesohen, kjo do të thotë që lojtari ka potencial me të vërtetë të mirë.

Tuttosport i jep Djallit një avantazh dhe së shpejti menaxhmenti do të flasë me prokurorin për të kërkuar një marrëveshje mbi kontratën.

Walz, i cili është në radhët e ekipit kombëtar gjerman Under-17, mund të jetë një nga goditjet e para të Milanit për sezonin 2021/2022.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu