LAJMI I FUNDIT: “Maldini peshkon në Serie B, arrihet akordi për mbrojtësin që Mancini vjet mori te Italia”

Kërkimi për një mbrojtës të ri dhe premtues për të ardhmen e Milanit duket se ka përfunduar, të paktën sipas thashethemeve të fundit. Kuqezinjtë kanë mbyllur për blerjen e Andrea Cistana të Brescia, siç raportohet nga Seriebneës.

Sipas këtyre thashethemeve, kuqezinjtë kanë përfunduar negociatat falë marrëdhënieve të shkëlqyera me Massimo Cellino.

Në verë, palët përfunduan marrëveshjen e Sandro Tonali me qetësi dhe për këtë arsye u krijua një sinergji e shkëlqyeshme midis dy klubeve Lombard.

Brescia, intervento riuscito per Cistana: out per oltre 2 mesi - Giornale  di brescia

Për këtë arsye, duke pasur parasysh nevojën që Pioli të ketë një mbrojtës të ri, Maldini dhe Massara kanë peshkuar në shtëpinë e “Rondinelle”.

Milani kishte ndjekur Cistana që nga viti i kaluar, kur mbrojtësi i ri nga Brescia bëri paraqitjet e tij të para në Serie A, duke pasur një sezon të mirë.

Cistana madje erdhi të prekë ajrin e kombëtares italiane të të moshuarve, kur Mancini e përfshiu atë në listën e skuadrës për ndeshjet e kualifikimit Evropian kundër Bosnjës dhe Armenisë.

Tonali e Cistana: Napoli insegue i gioielli del Brescia - La Gazzetta dello  Sport

Një futbollist për të cilin flitet shumë mirë, edhe pse aktualisht është ndaluar me një dëmtim në gju, gjë që duhet ta bëjë atë të kthehet në fushë në fund të vitit.

Por kur do të zbarkojë Cistana në Milanello? Duket se transferimi zyrtar duhet të arrijë në janar, por mbrojtësi do të transferohet në klubin kuqezi vetëm në verën e 2021.

Plani i Milanit është të mbyllë marrëveshjen por të lërë 23-vjeçar në Brescia për gjashtë muaj të tjerë, në mënyrë që të ketë shumë kohë për t’u rikthyer në formë dhe për të rikuperuar ritmin dhe kohën.

Kështu që është e mundur që skuadra e Pioli të jetë e kënaqur me mbrojtësit e saj aktual, duke parë lëvizjet e janarit dhe mundësitë, deri në fund të sezonit, dhe më pas të pasurojë repartin me Cistana.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu