LAJMI I FUNDIT: Klubi i Serie A tenton Andrea Conti! Milani refuzon

during the TIM Cup match between AC Milan and SS Lazio at Stadio Giuseppe Meazza on April 24, 2019 in Milan, Italy.

Dialogjet e fundit për të përfunduar operacionet e merkatos në Sharon Hotel në Milano.

Në minutat e fundit u zhvillua një takim midis drejtuesve të Parma dhe agjentit të Andrea Conti.

Klubi dukal po përpiqet të kompletojë skuadrën me një mbrojtës të ri të djathtë.

Mario Giuffredi, agjenti i lojtarit të Milanit, mund të hapë dyert për transferimin e Conti te Parma, ndoshta me një huazuim me të drejtën e blerjes.

Milani ka vlerësuar operacionin e transferimit dhe ndihet i plotësuar me Dalot, i ardhur nga Manchester United huazim.

Sidoqoftë, takimi duket se ka shkuar dëm. Milani nuk ka ndërmend të shesë mbrojtësin, të paktën sipas mendimit të Giuffredi. Conti është i destinuar të mbetet në skuadër.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu