LAJMI I FUNDIT: Celtic-Milan rrezikon të mos zhvillohet!

Urgjenca e tmerrshme Coronavirus vazhdon dhe, në këtë kuptim, bota e futbollit është gjithashtu e përfshirë në mënyrë të pashmangshme.

Duke i qëndruar temës në fjalë dhe kushteve pandemime, sipas gazetës angleze “The Sun”, debutimi europian i Milanit këtë sezon në Europa League mund të shtyhet pikërisht për shkak të pandemisë që po zhvillohet në të gjithë botën.

Kuqezinjtë, të angazhuar në 22 tetor kundër Celtic në Skoci, mund të mos udhëtojnë dot për në Glasgoë për shkak të një izolimi të urdhëruar, ditët e fundit, nga qeveria Skoceze për shkak të një rritje të fortë të rasteve.

Nëse ndeshja nuk luhet, ndeshja mund të zhvillohet në datën më të hershme të disponueshme sipas kalendarit UEFA.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu