“Lajm i tmerrshëm mbi Maignan, nëse konfirmohet ajo që kam frikë…”

Carlo Pellegatti, tifozi dhe gazetari i Milanit, ka analizuar situaten e Mike Maignan, qe do te operohet dhe gjithashtu ka dhene nje lajm mbase “te kobshem” per tifozet kuqezi…

“Nuk është e drejtë, nuk është e mundur! Mike Maignan do t’i nënshtrohet një operacioni artroskopik në dorën e majtë. Një dëmtim që rezultoi nga pritja ndaj Liverpoolit, kur devijoi goditjen nga njëmbëdhjetë metrat e Salah. Skaneri përjashtoi një frakturë scaphoid, por dhimbja kurrë nuk u zhduk plotësisht.

Stafi mjekësor më pas vendosi të thellohet me një operacion artroskopik, i cili do të kryhet nga një specialist i dorës, prof. Pegoli. Prognoza është ende e pasigurt. Ajo shkon nga gjashtë javë, nëse preket vetëm vaskularizimi skafoid, deri në dhjetë javë nëse ligamenti i kyçit të dorës është prekur.

Kështu që ne do ta shohim përsëri në fushë në fillim të dhjetorit ose, në rastin më të keq, 2021 për Maignan do të kishte mbaruar.

Fjali e tmerrshme sepse Milani do të humbiste një lojtar të pazëvendësueshëm, madje më shumë se Ibrahimovic.

Po, sepse Ibra ka kontribuar në ngritjen e nivelit të Milanit aq lart sa paradoksalisht ekipi ka mësuar të luajë dhe të fitojë edhe pa pikën e tij të referencës. Ky më duket të jetë një nga komplimentet më të mira për kampionin suedez.

Menaxherët e Milanit, për të kompensuar mungesën e gjatë të francezit, donin të plotesonin repartrin me Mirante.

Shpresojmë që Mastro Pioli, i mësuar të lundrojë midis stuhise, do të jetë përsëri në gjendje të udhëheqë anijen nëpër detet e fatkeqësisë, falë harmonisë dhe shpirtit të vozitësve të tij”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu