LAJM I TMERRSHËM: Ish-talenti i Milanit gjendet i pa jetë në shtëpi

Një lajm i tmerrshëm mbërriti këtë mëngjes për botën e futbollit dhe më gjerë. Talenti shumë i ri Seid Visin u gjet i pajetë në shtëpinë e tij. Ai ishte vetëm 20 vjeç dhe konsiderohej një premtim për futbollin italian dhe etiopian.

I lindur në 2001, Visin u transferua në Itali si fëmijë, duke shkuar për të jetuar me familjen e tij birësuese pranë Nocera Inferiore.

Djali me origjinë afrikane u gjurmua nga skautët e talenteve të Milanit, të cilët e morën në Akademinë kuqezi me sektorin e të rinjve.

Gjatë përvojës së tij në çerdhen e Milanit, ai gjithashtu ndau dhomën dhe përvojën me Gianluigi Donnarumma, tani ish-portieri dhe zëvendës-kapiteni i kuqezinjve.

Në vitin 2016 ai u transferua në Benevento, pa mundur të tregonte vlerat siç do të donte. Prandaj, vendimi për të lënë futbollin profesionist dhe për të kaluar në futbollin me 5, te Atletico Vitalica.

Disa orë më parë historia tragjike. Visin u gjet i vdekur në banesën e tij. Shkaqet e vdekjes janë ende të panjohura. Një fat i trishtuar për një djalë të talentuar, të cilin klubi i tij i fundit e mbante mend si vijon:

“Buzëqeshja yt, talenti yt i padiskutueshëm, predispozicioni yt i natyrshëm dhe i jashtëzakonshëm për t’i dhënë topit mbetet i gdhendur në mendjet tona”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu