La Stampa: Nese Ibra largohet, Milani do te provoje per ish-objektivin ne Serie A

Ibrahimovic pritet te mberrije keto dite ne Milano, per t’iu bashkuar ekipit pas nje kohe shkeputjeje per shkak te koronavirusit. E ardhmja e suedezit eshte ende e paqarte dhe takimi qe do te kete me Ivan Gazidis do te jete deciziv.

Ne rast se Ibrahimoviç vendos te mos rinovoje kontraten e tij, Milani do te duhet te kerkoje nje qendersulmues te ri per te plotesuar boshllekun qe mund te krijohet. Sipas ‘La Stampa’, kuqezinjte do t’i ktheheshin nje objektivi te hershem ne Serie A. Behet fjale per Andrea Belottin, ne pronesi te Torinos, pas te cilit aktualisht jane vene mbrapa edhe Roma me Napolin. Italiani mund te perfundoje aventuren e tij me “granaten” gjate kesaj vere dhe do te ishte i interesuar per te provuar nje eksperience te re.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu