La Repubblica | Emër ri për mesfushën e Milanit. Një njohje e vjetër e Serie A

Emër i ri për mesfushën e Milanit. Qëllimi i parë mbetet të rikthehet Tiemoué Bakayoko te kuqezinjtë.

Francezi – kontrata e të cilit skadon në 2022 me Chelsea – nuk dëshiron të rinovojë me klubin anglez sepse interesi i tij i parë është të kthehet në Milano.

Menaxhmenti po përpiqet të punojë për të marrë një huazim nga Blues, por marrëveshja me kampionët e Evropës nuk është e lehtë.

Për këtë arsye Maldini dhe Massara reflektojnë në alternativat për atë rol.

Në këtë drejtim, sipas raportimit nga La Repubblica, mesfushori i Arsenalit, Lucas Torreira, iu propozua kuqezinjve.

Uruguajani është gjithashtu në orbitën e Lazio dhe do të dëshironte një kthim në Serie A.

Ai po largohet nga klubi londinez dhe klubet që e duan mund ta marrin atë me një çmim të favorshëm.

Torreira shpërtheu në Itali, më saktësisht në Serinë B në Pescara.

Kërcimi në kategori ai e bëri me Sampdoria. Klubi i Sampdoria e vendosi atë në qendër të projektit të trajnerit Giampaolo dhe në Xhenova mesfushori tregoi gjërat më të mira (36 paraqitje dhe 4 gola në sezonin e fundit në Itali).

Në verën e vitit 2018, Topçinjtë e morën atë për një shumë afër 30 milion euro.

Pavarësisht se nuk ka bërë keq në Premier League, raporti midis Torreira dhe trajnerit të Arsenalit, Unai Emery, nuk lulëzoi kurrë plotësisht, kështu që vitin e kaluar uruguajani u dërgua në huazim te Atletico Madrid.

Gjithashtu në këtë përvojë djali nga Fray Bentos dha kontributin e tij: 19 paraqitje dhe 1 gol në Liga, me 5 paraqitje edhe në Champions League.

Milani po vlerëson profilin dhe mundësitë e manovrimit për një negociatë të mundshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu