La Liga, Bundesliga dhe Ligue 1! Maldini kërkon goditjen e fundit, tre emrat në listën e drejtorit!

Te Milani po shqyrtohet mundësia e një goditje të katërt. Mario Mandzukic do të zyrtarizohet në orët e ardhshme dhe atëherë pothuajse do të jetë radha e Tomorit, gjithnjë e më afër largimit nga Chelsea dhe transferimit te kuqezinjtë, ashtu siç edhe deklaroi Paolo Maldini.

Por, Maldini dhe Massara po mendojnë t’i japin Stefano Piolit një mbrojtës të ri të majtë, i cili do të veprojë si zëvendës Theo Hernandez.

Ideja e parë është e lidhur me Junior Firpo të Barcelonës por nuk është e vetmja.

Qëndron ende mundësia për Mykolenkos, si dhe atë që të çon te Vina. Të dy kanë qenë në fletoren e kompanisë për disa kohë, por profilet e anketuara janë me të vërtetë të shumta.

Sipas Sportmediaset ekziston edhe një lojtar tjetër që Milan po mbikëqyr për rolin e mbrojtësit të majtë. Flasim për Iago Amaral Borduchi, një brazilian 23-vjeçar që luan në Bundesliga me Augsburg.

Sakaq, MilanNews shkruan se gjithashtu Jordan Amavì i Olympique Marseille përfshihet te lista kuqezi.

I lindur në vitin 1994, kontrata e tij skadon me francezët. Ai është një nga lojtarët e shumtë në atë rol që kanë hyrë në radarët kuqezi. Maldini dhe Massara reflektojnë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu