“Ky Milan joreal më habit thjesht për një gjë!” Gazetari i famshëm analizon suksesin në Romë

Në kolonat e Corriere della Sera, Mario Sconcerti, gazetari i njohur italian, komentoi fitoren e Milan kundër Romës:

“Roma-Milan ishte një nga ndeshjet më të mira të sezonit, dhjetëra goditje në portë, lojtarë të shkëlqyeshëm në fushë, disa të nivelit ndërkombëtar si Donnarumma, Kessie, Tomori, Veretout dhe mbi të gjitha Mkhitaran.

Por është Milan ai që merr rezultatin e vërtetë të ndeshjes dhe qëndron në vazhdën e Interit.

Milani ka diçka joreale sepse arrin të marrë nga lojtarët e tij më shumë se sa ata mund të japin duke e bërë këtë një përdorim të dobishëm herë pas here dhe dominuar një kundërshtar që ka një cilësi edhe më natyrale si Roma.

Është një rezultat shumë i rëndësishëm sepse sjell pikë dhe personalitet, një ekip vërtet i mirë që tashmë është shumë afër të bëhet një ekip i madh”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu