Kush jane goleshenuesit deri me sot te Milan?

Qe ky sezon eshte nga me te dobtit ne 30 vitet e fundit per sulmuesit e Milani kjo eshte mese e qarte, klasifikimi me te gjithe goleshenusit kete kampionat tregon dhe nje here sa mungoi nje bomber i vertete:

 

15 gol: Cutrone (Craiova, Shkendija, Crotone, Cagliari, Rijeka, Austria Vienna (2), Hellas, Inter, Lazio, Spal (2), Ludogorets, Roma, Chievo)

10 gola: André Silva (Shkendija (2), Austria Vienna (5), Rijeka, Genoa, Chievo)

8 gola: Suso (Crotone, Cagliari, Austria Vienna, Inter, Chievo, Sassuolo, Hellas, Udinese)

7 gola: Bonaventura (Craiova, Benevento, Bologna (3), Lazio, Sampdoria)

6 gola: Calhanoglu Calhanoglu (Austria Vienna, Chievo, Fiorentina, Arsenal, Chievo, Bologna)

5 gola: Kalinic (Udinese (2), Chievo, Benevento, Sassuolo)

4 gola: Borini (Shkendija, Spal, Ludogorets (2)), Kessie (Crotone, SPAL, Cagliari (2)); Rodriguez (Craiova, SPAL, Austria Vienna, Ludogorets)

3 gola: Montolivo (Shkendija (2), Lazio), Romagnoli (Sassuolo, Napoli, Hellas)

2 gola: Bonucci (Crotone, Juventus)

1 gola: Antonelli (Shkendija), Calabria (Lazio), Musacchio (Rijeka), Biglia (SPAL)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu