Kush është Kvaratskhelia, objektivi kuqezi: golat dhe aftësitë (VIDEO)

Kanë mbetur vetëm disa ndeshje deri në fund të sezonit, me Milanin që mendon për tregun e transferimeve. Ndër emrat e ndjekur është ai i Khvicha Kvaratskhelia. Anësori i majtë i Rubin Kazan, datëlindja e vitit 2001 mund të luajë gjithashtu si një mesfushor sulmues dhe si një anësor i djathtë.

Ai përdor të dyja këmbët dhe një nga specialitetet janë asistimet, duke marrë parasysh tetë pasimet fituese nga 22 ndeshje në Premier Liga 20/21.

Për t’u theksuar janë edhe 4 golt dhe 8 kartonët e verdhë.

Nga kjo video mund të kuptoni se si Kvaratskhelia është një lojtar shumë interesant.

Elliott gjithmonë është përqendruar në këtë lloj talenti që mund të rrisë vlerën e aseteve të kompanisë, por konkurrenca është e ashpër.

Mbi lojtarin, në fakt, janë edhe Juventus, i cili dëshiron të përqendrohet fuqishëm te të rinjtë, dhe Borussia Dortmund.

Milani po e ndjek shumë nga afër. Do të ishte gjeorgjiani i dytë në historinë kuqezi pas Kaladzes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu