“Kur mendoj për Italinë, mendoj për Milanin”, Tarabt ndan kujtimet për kuqezinjtë

Adel Tarabt është një nga futbollistët që ka lënë mbresa te Milani.

Ai ruan ende kujtime të bukura edhe pse eksperienca e tij ishte e shkyrtër.

Në një reagim ai shprehet:

“Kur mendoj për Italinë, mendoj për Milanin. Është një klub ku kam patur mundësinë të luaj me futbollistë shumë të mëdhenj si Kaka. Ka qenë një kënaqësi dhe jam zbavitur shumë e mendoj se kam bërë mirë. Më ka ardhur shumë keq që nuk vazhdova aventuren time kuqezi sepse mendja ime ishte akoma aty. Nëse do kishte qëndruar Seedorf me shumë mundësi historia do të kishte qenë ndryshe edhe pse më pas kanë marrë Inzaghi-n që kishte një ide futbolli të ndryshme. Në vitet në vazhdim nuk ka patur mundësi kthimi, edhe pse do të më kishte pëlqyer”. Adel Taarabt./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu