Kuqezinjtë nuk ndalojnë stërvitjet, vijnë dy lajme të mira nga Milanello!

Pas debutimit sezonal në kampionat me fitoren e marrë dje ndaj Bolonga-s, kuqezinjtë u kthyen në fushë këtë mëngjes në Milanello, për të filluar përgatitjen për ndeshjen e Ligës së Evropës me norvegjezët Bodø/Glimt, e planifikuar për të Enjten 24 Shtator në “San Siro”, ora 20:30.

Seancë e zakonshme relaksuese në palestër titullarët e djeshëm, ndërsa ata që luajtën pak ose aspak kryen një seri ushtrimesh teknike para se ta përfundonin stërvitjen me një ndeshje në një fushë të vogël.

Programi i nesërm, e mërkurë 23 Shtator, përfshin konferencën për shtyp të Pioli në 14:00 pasdite dhe trajnimin në 17:30 pasdite.

Rafael Leao u kthye në Milanello sot ku bëri një stërvitje të personalizuar: sulmuesi i ri portugez bëri mbi të gjitha një punë atletike.

Sidoqoftë, nuk ka problem për Kjaer dhe Castillejo, të cilët dolën me pak probleme fizike dje nga ndeshja kundër Bologna: të dy patën një stërvitje relaksuese së bashku me lojtarët e tjerë që dolën në fushë të hënën.

Më në fund, një lajm i mirë për kapitenin Romagnoli, i cili u rikuperua nga problemi fizik dhe tani po kryen një punë ri-atletike për t’u kthyer në fushë sa më shpejt të jetë e mundur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu