“Kupa na intereson, por ky derbi është ndryshe! Ju tregoj motivin”. Pioli ndalet edhe te Bennacer-Calha

Stefano Pioli, trajneri i Milanit, analizoi ndeshjen e ardhshme kundër Interit në Milan TV. Kuqezinjtë zbresin të martën në mbrëmje në Kupën e Italisë, faza çerekfinale, në derbin e ndezur.

“Flasim për një kompeticion që na intereson, por në kampionat do të jetë një histori tjetër. Mendërisht nesër do të jetë edhe më e lehtë, sepse është një ndeshje e thatë, që zgjat nëntëdhjetë ose njëqind e njëzet minuta.

Derbi tjetër është brenda një muaji, me ndeshje të tjera të rëndësishme në mes, kështu që kjo është vetëm një ndeshje e Coppa Italia, një çerek finale e rëndësishme që ne përpiqemi ta përballojmë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Është e qartë se ka kundërshtarë për t’u përballur, kundërshtarë të rrezikshëm, por vullneti sigurisht që do të jetë kthimi në fushë me një paraqitje pozitive.

Sigurisht që ne nuk ishim veçanërisht me fat në short, sepse e jona është, le të themi, rruga më e fortë, por nëse doni të fitoni Kupën e Italisë duhet të përballeni me më të fortët”.

“Sa i përket Bennacer është rikuperuar por do të jetë në dispozicion për ndeshjen e së shtunës së ardhshme kundër Bologna.

Hakan nuk është ende në dispozicion dhe ne patëm disa probleme me Mandzukic, Kalulu dhe Tonali me ndeshjen e së shtunës. Vetëm nesër në mëngjes do të dimë nëse ata do të jenë në dispozicion për ndeshjen e nesërme në mbrëmje”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu