KUPA E ITALISË: Përcaktohet rruga, faza e 1/8-ve dhe çerekfinalet! Rrezik derbi

Sot është hedhur shorti i caktimit të fushave të Kupës së Italisë për fazën e 1/8-ve dhe çerekfinaleve të kompeticionit për edicionin 2020-21.

Konfirmohet Milani në “San Siro” ndaj Torinos së Marco Giampaolo, por në rast se kuqezinjtë kalojnë dhe të njëjtën gjë bën edhe Interi ndaj Fiorentina në Firence, në çerekfinale do të jetë derbi i madh milanez, me Interit si “pritës”.

Ndeshjet do të zhvillohen në janar, rreth mesit të muajit.

Faza e 1/8-ve

Atalanta-Cagliari

Lazio-Parma

Napoli-Empoli

Roma-Spezia

Fiorentina-Inter

Milan-Torino

Sassuolo-SPAL

Juventus-Genoa

Çerekfinalet e mundshme – Kombinimet

Atalanta-Lazio

Atalanta-Parma

Lazio-Cagliari

Parma-Cagliari

Roma-Napoli

Napoli-Spezia

Roma-Empoli

Spezia-Empoli

Inter-Milan

Inter-Torino

Fiorentina-Milan

Torino-Fiorentina

Juventus-Sassuolo

Sassuolo-Genoa

Juventus-SPAL

Genoa-SPAL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu