KUPA E AFRIKËS: Bennacer kthehet në Milano i lumtur pas kualifikimit!

Një barazim shumë i ëmbël për Algjerinë e Ismaël Bennacer, në ndeshjen e katërt të kualifikimit të Grupit H, për sa i përket Kupës së Kombeve të Afrikës 2022.

Një pikë që, për kampionët e kontinentit të vitit 2019, vlen kualifikimin aritmetik për fazën finale, e cila do të luhet në janar 2022 në Kamerun.

Kundër Zimbabve, të mundur 3-1 disa ditë më parë, algjerianët falë Delort dhe Mahrez shkuan 2-0, për t’u rikuperuar më pas nga golat e Musona dhe Dube.

Milanisti qëndroi në fushë 79 minuta dhe u zëvendësua vetëm disa minuta para barazimit të Zimbabve.

Ndeshjet e radhës do të jenë në fund të marsit kundër Zambia dhe Botsvana, por Bennacer mund të kursehet për ato data pasi tashmë kualifikimi është arritur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu