Kundërshtari i Milanit | Atalanta konfirmon mungesën e një “big”, pastaj rikuperon të gjithë

Trajneri i Atalantas, Gian Piero Gasperini publikoi ​​skuadrën për ndeshjen e nesërme mbrëma kundër Milanit të Stefano Piolit.

Ndeshja është caktuar në orën 20:45 në stadiumin Gewiss; është një ndeshje e rëndësishme mes dy skuadrave që synojnë zonat më të larta të tabelës. Sezonin e kaluar Atalanta-Milan ishte ndeshja e fundit dhe shënoi kthimin e Djallit në Ligën e Kampionëve.

Rikuperon Toloi dhe për këtë arsye mbrojtja mund të thuhet se është e plotë. Është kthyer edhe kolumbiani Luis Muriel, i cili zbriti ne fushe të martën në Ligën e Kampionëve për një fragment të ndeshjes.

Natyrisht, Robin Gosens nuk është në listë, i cili do të duhet të jetë jashtë për një kohë të gjatë. Këtu është lista e lojtarëve të thirrur nga trajneri bergamask:

Atalanta – Lista

Portiere: Musso, Rossi, Sportiello
Mbrojtes: Toloi, Maelhe, Palomino, Pezzella, Djimsiti, Demiral, Scalvini, Lovato
Mesfushore: Koopmeiners, Freuler, De Roon, Malinovskyi, Pessina, Miranchuk, Pasalic
Sulmues: Muriel, Ilicic, Zapata, Piccoli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu