Kulusevski sfidon Milanin: Por sikur mos luante Zlatani…

“E kemi përgatitur mirë këtë ndeshje, kishim gjithë javën për ta bërë atë: ne jemi të qetë, ka edhe dy ditë!”

Sulmuesi i Juventusit Dejan Kulusevski, në funksion të ndeshjes shumë delikate kundër Milan, ka folur sot për mediat italiane.

Ai do të gjejë shokun e tij të kombëtares, Ibrahimovic. Kujtojmë që Zlatan i doli në mbrojtje duke akuzuar trajnerin pasi nuk e kishte aktivizuar talentin bardhezi në kombëtare.

“Unë e dua shumë Zlatan, por shpresoj që ai të mos bëjë një performancë të tij të zakonshme”, shtoi suedezi në mikrofonët e Sky. “Po, nëse do të kisha në dorë të hiqja dikë nga Milani nuk do të mendohesha dy herë por do të hiqja Ibrahimovic, një futbollist i madh”.

“Sa i përket Pirlos, e shoh atë të qetë si kurrë më parë, – thotë Kulusevski – ai është një person shumë i qetë”.

Për performancën e tij, megjithatë, suedezi shprehet: “Unë e di që viti i parë nuk do të ishte i lehtë, por më mirë në këtë mënyrë sepse nëse do të kishte qenë një  lundrim i qetë nuk do të ishte argëtuese dhe nuk jam penduar: kam luajtur në pozicione të ndryshme, në disa ndeshje bëra mirë, në të tjera keq, por uria është gjithmonë e njëjtë “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu