Kthehet Rebic në të majtë… Theo i vërtetë shihet përsëri! Dy faktorët që risollën shpërthimet

Të dielën në mbrëmje në Napoli, kopertina e Milanit pas 3-1 ndaj ekipit të Gattuso ishte padyshim Zlatan Ibrahimovic, autor i një dygolëshi tjetër vendimtar.

Theo Hernandez ishte sigurisht ndër më të mirët në fushë së bashku me suedezin. Francezi, përveç se dha një asist te goli i parë i sulmuesit me numër 11 të Milanit, riktheu galopet në krah që i bënë përshtypje të gjithëve sezonin e kaluar.

Në pjesën e parë të këtij viti, francezi u shfaq pak në telashe, edhe falë shumë ndeshjeve që duhej të luante.

Milan, Theo Hernandez suona la carica contro il Napoli: il messaggio

Ndalesa për ekipet kombëtare ishte e rëndësishme që ish-lojtari i Real Madrid të pushonte, të rikarikonte bateritë dhe gjithashtu të punonte për gjendjen e tij fizike.

Performanca në San Paolo ishte e nivelit më të lartë dhe nuk mund të jetë rastësi që ndodhi me kthimin si titullar në krahun e majtë të Ante Rebic.

Nga janari e tutje, domethënë, që kur kroati shpërtheu dhe u bë një titullar i paluajtshëm, të dy janë bërë një nga burimet kryesore të lojës për Milanin e Piolit: në atë korsi, Theo dhe Rebic e gjejnë veten mrekullisht, ata lëvizin në përsosmëri (kroati shpesh shpesh qendërzohet në mënyrë që hapë korsinë e lirë për francezin) dhe ato janë “gjemba” të vazhdueshme në anën e mbrojtjeve kundërshtare.

Nëse Hernandez i vërtetë u rikthye përsëri në Napoli, merita është gjithashtu për shkak të kthimit të partnerit të tij të preferuar në të majtë, i cili edhe mbulon hapësirat e Theos në mbrojtje, duke u kthyer.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu