Krunic: Ja ç’do bëj kur të iki nga Milan

Rade Kruniç është një ‘jolly’ i Milanit të Stefano Piolit. Ai sigurisht nuk është shumë titullar i kësaj skuadre, por po gjen shumë hapësira edhe për shkak të dëmtimeve të shumta që u kanë ndodhur disa lojtarëve kuqezi.

Detyra e boshnjakut nuk është e lehtë, sepse ai duhet të jetë i zoti të jetë gati në çdo moment. Pioli e përdor në reparte të ndryshme dhe në role të ndryshme. Nga mesfusha në sulm, duke kaluar nëpër krahet anësore. Ai ishte gjithashtu protagonist i një eksperimenti të trajnerit Emilian, kur provoi Raden në pozicionin falls nëntë ndaj Salernitanës në një kohë kur nuk kishte asnjë sulmues tjetër.

Kruniç ishte protagonist i një interviste të këndshme për kanalet zyrtare të Milanos për formatin “Under My Skin” dhe tregoi historinë e tatuazheve të tij: “Që fëmijë kisha dëshirë të bëja një tatuazh, por nuk munda ta bëja. sepse prindërit më penguan. Por kur u rrita e bëra realitet dëshirën time”. Krunic ka kaq shumë tatuazhe: nga Xhokeri te “Ati ynë”, nga inicialet e motrave të tij deri te datat e veçanta:

“Ato të gjitha kanë një kuptim,” shpjegon Krunic. Pas rrëfimit të çdo tatuazhi të tij, Rade e mbyll këtë intervistë me disa fjalë fantastike që e bëjnë të qartë se edhe nëse nuk është kampion, aventura e tij në Milano është e rëndësishme dhe e ka shënuar thellë: “Kam një tatuazh në mendje për AC Milan. Për mua kjo skuadër do të thotë shumë. Do ta bëj vetëm kur të largohem: Dua t’u shpjegoj të gjithëve se çfarë do të thotë të luash për Milanin”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu