Krunic falënderon Maldinin dhe Piolin mbi besimin! Boshnjaku pranon sezonin zhgënjyes vjet

Rade Krunic përgatitet të zbresë në fushë sërish titullar në Europa League, ku në “San Siro” do të vijë Sparta Praga si ekip mik ndaj Milanit.

Mesfushori boshnjak, që gjatë verës ishte drejt largimit dhe një hap nga transferimi në Bundesliga, po fiton besim gjithmonë e më shumë.

Në konferencën e sotme për shtyp përkrah trajnerit Stefano Pioli, futbollisti i ardhur nga Empoli përpara një viti, e ka nisur duke falënderuar Maldinin, që ishte ai që bllokoi shitjen e boshnjakut dhe i rinovoi besimin.

Krunic "Felice della fiducia del Milan, posso dare tanto" - Tiscali Sport

“Jam i kënaqur me fjalët e tij, jam shumë i lumtur. Unë gjithashtu fola me trajnerin dhe ai tha se ai po mbështetet tek unë, kjo do të thotë shumë pas një sezoni me kaq shumë dëmtime. Nuk isha aq i mirë sa pritej, por ata besuan në mua sepse unë mund t’i jap shumë Milanit”.

Krunic për rolin në fushë: “Më pëlqen gjithashtu të luaj mesfushor sulmues, e bëra atë në Empoli. Roli im i preferuar është një mesfushor krahu, por në këtë modul nuk ka asnjë. Mendoj se mund të bëj mirë si mesfushor sulmues, megjithëse me karakteristika të ndryshme nga lojtarët e tjerë. Për mua të gjitha rolet janë të mira, ato janë në dispozicion të ekipit”.

Krunic: «Per il Milan pronto a giocare ovunque» - Corriere dello Sport

Mesfushori boshnjak për marrëdhënien me Pioli: “Trajneri kërkon më të mirën nga të gjithë. Unë jam profesionist, gjithmonë duhet të jap 100%. Ai ka besim tek unë, ardhja e tij ishte e rëndësishme pasi unë nuk po luaja në fillim.

Më dha hapësirë ​​dhe nëse qëndrova është edhe falë tij. Bëj atë që ai më kërkon, shpresoj që atij t’i pëlqejë ajo që bëj unë”.

Kuqeziu më pas foli edhe për Milan-Sparta Prague dhe pret ndryshime në krahasim me kampionatin: “Do të jetë një ndeshje e vështirë kundër një ekipi që ende nuk e kemi analizuar mirë, do ta bëjmë sonte dhe nesër.

Dallimi është se ne nuk i njohim mirë ekipet e huaja me të cilat përballemi në Europa League, por në Serie A i njohim. Jemi duke u përgatitur mirë për ndeshjen, shpresojmë të fitojmë. Duam të shkojmë 6 pikë në grup menjëherë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu