Krunic çlirohet pas ndeshjes, tregon momentin e vështirë dhe besimin e klubit: Jemi familje!

Ishte goli i tij i parë në Serie A me Milanin dhe nuk mund të mos ishte i bukur… Rade Krunic u intervistua nga Sky Sport pas ndeshjes së fituar në Verona me rrjetën e tij, eurogol nga goditje dënimi,

“Na mungonin shumë lojtarë të rëndësishëm, por treguam edhe një herë se jemi një grup, një familje, që reagojmë ndaj situatave të vështira”.

Për momentin: “Duhet të falënderoj klubin që ka besim tek unë. Në të kaluarën kishte kohë të këqija, isha i sëmurë, por edhe psikologjikisht vuaja, nuk kisha aq shumë besim tek vetja, por tani po shërohem.

Db Verona 07/03/2021 – campionato di calcio serie A / Hellas Verona-Milan / foto Daniele Buffa/Image nella foto: gol Rade Krunic PUBLICATIONxNOTxINxITA

Mund të ndihmoj ekipin në role të ndryshme, ëgjoj atë çfarë thotë trajneri pasi ai do më të mirën. Goli vlen shumë por mbi të gjitha tre pikët vlejnë kundër një ekipi të fortë “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu