Kritikat për Sanremo nga Sacchi, Capello & Co, Zlatan thyen heshtjen: Qetë, shënoj 8 gola!

Nuk ka mungesë kritikash për pjesëmarrjen e Zlatan Ibrahimovic në Festivalin Sanremo 2021. Në fakt, sulmuesi i Milanit do të jetë i pranishëm për katër në pesë mbrëmje në skenën e Teatrit Ariston.

Kjo situatë parashikon që për tre ditë ai do të duhet të stërvitet në Riviera (pranë detit) dhe jo në Milanello, gjithashtu të mërkurën 3 Mars në të cilën luhet Milan-Udinese ai do të jetë rregullisht në Milano.

Ka ish-trajnerë kuqezi si Arrigo Saçhi dhe Fabio Capello të cilët kritikuan shumë lojtarin dhe klubin për këtë histori, të cilën ata kurrë nuk do ta kishin pranuar…

Gazeta La Repubblica sot shkruan se Ibrahimovic me ironi i përgjigjet: “Mos u shqetësoni, do të bëj tetë gola”…

Një mesazh për ato që janë duke e masakruar dhe kritikuar për pjesëmarrjen në festival në këtë moment krize të kuqezinjve.

Zlatan kishte bërë një marrëveshje me Amadeus dhe organizimin e ngjarjes muzikore italiane para se të rinovonte kontratën e tij me Milanin.

Ndoshta ishte e vështirë të rishikohej marrëveshja e marrë ose ndoshta lojtari nuk donte të ndryshonte atë që ishte rënë dakord, pasi është i bindur që pjesëmarrja në Sanremo 2021 nuk do të ndikojë aspak në performancën e tij.

Në çdo rast, Stefano Pioli tha se ishte i qetë dhe mendon se Ibra do të jetë në gjendje të menaxhojë gjithçka në mënyrën më të mirë të mundshme, duke arritur të garantojë kontributin e zakonshëm në fushë.

Sigurisht që klubi nuk është i kënaqur me faktin se sulmuesi suedez është larg Milanello për tre ditë, por është një situatë që ai vendosi ta pranonte kur kontrata e tij u rinovua.

Ndërkohë, Ibrahimovic pritet të shkojë në stol për ndeshjen e sotme ndaj Crvena Zvezda.

Një zgjedhje e diktuar nga nevoja për ta lënë atë të pushojë në funksion të ndeshjes së madhe të së dielës kundër Romës.

Skuadra duhet ta ketë atë në gjendjen më të mirë fizike për të pushtuar një fushë të vështirë si “Olimpico”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu