Kritika pafund dhe dy penallti të shkaktuara, reagon Romagnoli!

Alessio Romagnoli, kapiteni i Milan, u intervistua nga Milan TV. Këto janë deklaratat e mbrojtësit kuqezi, i cili ka marrë shumë kritika kohët e fundit.

Mbi ndeshjen kundër Lille: “Ne e dinim që ishte një ndeshje shumë e vështirë, ata ishin më të mirë se ne.

Kjo është e gjitha, nuk ka asnjë vijë pozitive ose ndonjë arsye tjetër. Ata, si Verona, kanë një ritëm të mirë, luajnë shumë agresivë dhe shpejt. Sigurisht që do të jetë e dobishme”.

Në lidhje me dëmtimin: “Ishte mjaft serioze, mendova se mund të kthehesha më shpejt, por pastaj kohët u zgjatën.

E rëndësishme është që gjithçka ka mbaruar. Sinqerisht dua të luaj të gjitha ndeshjet, atëherë i takon trajnerit të vendosë. Ndihem gati dhe ndihem mirë, më takon mua ta vërtetoj në fushë”.

Për penalltitë: “Arbitrat ishin shumë bujarë, por tani ka ndodhur dhe ne nuk mund t’i ndryshojmë gjërat. Ndoshta nuk i duhet dhënë një mundësi gjyqtarëve për të vërshëllyer”.

Për frymën e ekipit: “Ekziston një frymë e guximshme dhe e vendosur, ne duhet të rigjejmë atë që na ka munguar pak dje.

Jemi gjithmonë të gatshëm dhe punojmë që të jemi të gatshëm në çdo ndeshje. E dimë që ata janë një skuadër shumë e vështirë (Verona) por varet nga ne që ta vërtetojmë vlerën tonë dhe ta fitojmë ndeshjen”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu