Krahu i djathte i Gazidis, gati per drejtor sportiv, Maldini pothuajse jashte

Pervec ndryshimeve qe pritet te ndodhin ne skuader, gjithashtu nje fytyre tjeter mund te marrin edhe rolet drejtuese te Milanit per sezonin e ardhshem.

Hendrik Almstadt, krahu i djathte i Gazidis, mund te jete drejtori i ri sportiv, raporton La Gazzetta dello Sport.

Nderkohe, pas largimit te Zvonimir Boban, gjithashtu edhe ish-kapiteni legjendar, Maldini mund te lere postin e kreut te zones teknike. Gazidis dhe kryesia po perpiqen per ta bindur italianin per te qendruar per te pakten edhe nje vit ne ate post, por lamtumira e detyruar e Boban nga rrethanat qe u krijuan, ka ndryshuar klimen ne ambientin kuqezi. Ne dyshim mbetet edhe pozicioni i Frederic Massara. Pra vitin e ardhshem pritet te jete nje Milan pa “flamujt” historik.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu