Krahasimi me sezonin e shkuar, klasifikimet: “Boom” Milan, +8! 19 radhazi pa humbje në Serie A

Pavarësisht barazimit të hidhur me Hellas Verona, seria e rezultateve pozitive të Milanit në Serie A vazhdon.

Pas disfatës me Genova, që daton nga marsi 2020 përpara se futbolli të futej në karantinë dhe topi të ndalonte, Milani ka arritur 19 rezultate të dobishme të përbërë nga 14 fitore dhe 5 barazime.

Nëse nuk do të kishte qenë humbja ndaj Lille do të kishte shkuar në 25 ndeshje pa humbje që janë një pafundësi.

Duke parë sezonin e kaluar dhe krahasuar renditjen e vitit të kaluar, pas 7 javësh, me atë aktuale, është e mundur të vërehen shumë ndryshime.

Ibra fa e disfa ma alla fine regala un punto al Milan - Ticinonline

Krahasuar me vitin e kaluar mund të shihni hapin e madh të Milanit, kryesuesit e Serie A me 17 pikë.

Ajo që është befasuese, krahasuar me sezonin e kaluar, ka të bëjë me numrin e ndeshjeve që ishin të nevojshme për Milan për të marrë të njëjtën sasi pikësh: në sezonin 19/20 kuqezinjtë kishte marrë 17 pikë në 14 ndeshje ndërsa këtë vit ata e bënë këtë në 7 javë. Një përmirësim i dukshëm.

Duke krahasuar klasifikimet pas shtatë ndeshjeve të Serie A. Në krahasim me sezonin e kaluar, ekipi me bilancin më të mirë është udhëheqësi Milan, i cili ka tetë pikë më shumë.

Bilanci i Sampdoria, i cili një vit më parë në këto kohë ishte i fundit në renditje, dhe i Sassuolo i dyti në renditje janë gjithashtu të shkëlqyera.

Skuadrat me bilancin më të keq janë Juventus dhe Inter: dy të parat e Serie A të fundit kanë të dy gjashtë pikë më pak pas 7 raundeve. Më poshtë janë të dhënat.

Milan 17 (+8)
Sassuolo 15 (+6)
*Napoli 14 (+1)
Roma 14 (+2)
Juventus 13 (-6)
Atalanta 13 (-3)
Inter 12 (-6)
Hellas Verona 12 (+3)
Lazio 11 (=)
Sampdoria 10 (+7)
Cagliari 10 (-1)
Fiorentina 8 (-3)
Spezia 8 (Serie B)
Bologna 6 (-3)
Parma 6 (-3)
Benevento 6 (Serie B)
Torino 5 (-5)
Genoa 5 (=)
Udinese 4 (-3)
Crotone 2 (Serie B)

  • 1 pikë penalizim Napoli

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu