Konfirmohen qëllimet e Milanit: provohet goditja zero te Liverpool!

Milani po merret me rinovimet e Gigio Donnarumma dhe Hakan Calhanoglu, kontratat e cilëve skadojnë qershorin e ardhshëm, por në të njëjtën kohë ata po bëjnë sondazhe në merkato në kërkim të mundësive midis lojtarëve që nuk do të zgjasin marrëveshjet e tyre.

Ka ditë që flitet në lidhje me interesin kuqezi për Florian Thauvin. Francezi nuk do të vazhdojë të luajë me Marsejën dhe Milani sigurisht që është ndër skuadrat më të të interesuara. Kontaktet me agjentin e lojtarit janë të vazhdueshme, por sulmuesi nuk është lojtari i vetëm, kontrata e të cilit skadon në qershor, që i pëlqen Djallit.

Nga Spanja konfirmohet interesimi i Milanit për Georginio Wijnaldum. Mesfushori holandez aktualisht nuk ka marrëveshje me Liverpool dhe do të jetë i lirë të nënshkruajë me një ekip nga 1 shkurt.

Duket një Milan të gatshëm për të vendosur një kontratë të pasur në tryezë, duke përfituar nga lehtësimet e taksave të Italisë.

Sidoqoftë, konkurrenca është me të vërtetë e rëndësishme: në Itali Interi duket gjithashtu i gatshëm për të shfrytëzuar rastin, por veçanërisht edhe në Spanjë ka sirena.

Interesi i Barcelonas, ku ai do të gjente bashkatdhetarin Koeman, ka qenë i njohur për ca kohë. TodoFichajes raporton se Wijnaldum gjithashtu pëlqehet nga Real Madrid. Perez do të ishte gati të vinte bast për holandezin, edhe pse Zidane i cili do të donte të vinte bast për Pogba.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu