Konfirmime nga Spanja: Milan, goditje me zero euro në mbrojtje!

Në Milano flitet shumë për sa i përket merkatos në mbrojtje.  Ka nga ata që thonë se kuqezinjtë janë gati të mbyllin një lojtar të ri qendror që nga janari i ardhshëm.

Emrat e Kabak dhe Lovato janë më të njohurit, por të informuarit e mirë kanë zbuluar tashmë një goditje të pretenduar me kosto të ulët nga Milano për sezonin e ardhshëm.

Kuqezinjtë kanë vendosur duart e tyre mbi Andrea Cistana, një mbrojtës i ri i lindur në 1997 nga Brescia, aktualisht ende në “bokse” për shkak të pasojave të një operacioni në gju.

La favola di Andrea Cistana: in due anni dalla Serie D alla Nazionale

Konfirmimi vjen nga potali iberik Todofichajes.com. Nga Spanja ata flasin për një marrëveshje të mundshme midis Milan dhe agjentit të Cistana, i cili ndër të tjera është gati të shkëputet nga Brescia më 30 qershor 2021.

Një transferim falas (i skadon kontrata qershor 2021) që mund të jetë i përshtatshëm për Milanin, duke qenë se ai është i vlefshëm, madje edhe duke hyrë në ekipin kombëtar para dëmtimit të tij. Mancini e vlerësonte shumë.

Milani do të vendosë nëse do të përqendrohet menjëherë te Cistana, i cili ka nevojë për kohë për të rimarrë ritmet më të mira, ose ta çojë atë në huazim për ta bërë atë të grumbullojë minuta dhe madje edhe më shumë përvojë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu