KONFERENCA – Pioli: Ibra nuk duhet të ndalet, Calha unik! Meritat i ka grupi. Saelemakers? E hëngra njëherë

Trajneri i Milanit Stefano Pioli foli në konferencë shtypi në fund të ndeshjes kundër Crotone të luajtur në San Siro.

501 golat e Ibra … “Urime për të, është një rezultat i jashtëzakonshëm, por ne po flasim për një kampion. Ai nuk duhet të ndalet dhe ai e di atë”

A e ndryshoi ndeshjen Calhanoglu? “Leao në këtë pozicion si mesfushor sulmues më pëlqeu, dha një kontribut të madh, por është e qartë që titullarët tanë janë Calhanoglu dhe më pas Diaz, por Hakan ka inteligjencë të jashtëzakonshme në atë pozicion”

Pse doli Saelemaekers? “Zëvendësimi është për shkak të një kartoni të verdhë, veçanërisht për një lojtar kaq dinamik, kjo më ka ndodhur në të kaluarën dhe kam dashur të shmang problemet”

Kujt i takon merita për vendin e parë? “Të gjithëve, i një grupi koheziv dhe i mirë për të pritur që ata që arrijnë të rinj dhe që të ndihen gati sa më shpejt të jetë e mundur”.

Diferenca midis pjesës së parë dhe të dytë? “Ne humbëm vetëm pasimin përfundimtar dhe nxituam në pjesën e parë, ndryshe nga pjesa e dytë. Por gjithsesi luajtëm mirë”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu