Konferenca per shtyp e Rino Gattuso!

– Nje jave me pare keto mure ne milanello dridheshin per figuren e keqe qe beme kunder Benevento, ndersa neser nuk dua te bejme te njejtin gabim..luajme per Europa League dhe me pas do mendojme per ndeshjen kunder Juventus kemi 4 dite kohe..

Bologna? Skuadra nuk me pelqeu, duhej te shenonim 4 gola dhe pas rrezikojme te barazojme nje ndeshje ku dukej e fituar..

– Kete jave kemi punur mire dhe per kete jam i lumtur me djemte, degjoj te flitet per merkato akoma pa u mbyllur mire sezoni ku ne jemi shume te perqendruar..

Bonaventura? Cfare duhet te them jeni ju qe shpikni lajme, Bonaventura ka nje kontrate dhe kur luan 50 ndeshje ne sezon eshte normale te kesh ulje dhe ngritje gjate vitit..

Romagnoli? Eshte stervitur rregullisht te shikojmen neser nese do ta aktivizoj..

Merkato? E kam thene qe duhet te rrisim nivelin, kerkojme njerez me pervoje por jo vetem sepse dua futbolliste te luajne mire dhe me kualitet..

Mastour? I kam thene do te thyej dhembet nese te shikoj te besh video me, duhet te rekuperoje kohen e humbur deri me sot, e futem te luaje dhe me primaveran ka permirsime dhe kete gje e verej dhe une por ka nevoje te luaj ne vazhdimesi..

Kalinic? Une flas me te gjithe lojtaret njesoj, duhet ta kuptojne qe humbja dhe fitorja nuk eshte njesoj, duhet te kuptojne cfare fanelle veshin.. Kalinic eshte profesionist dhe stervitet rregullisht na mungojne golat e sulmuesve eshte e vertete por duhet dhe ti vendosim ne pozita te mira shenimi..

Biglia? Njerez si Lucas jane te rralle punon shume dhe jo rastesisht eshte mesfushor i Argjentines, kam degjuar shume gjera por Biglia eshte serioz dhe shume profesionst..nuk eshte akoma gati per te luajtur por te ishte per ate do ishte ne fushe qe neser..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu