Konferenca per shtyp!

Konferenca per shtyp e trajnerit te Milanit sot:

Te ardhurit e rinj? Castillejo beri mire kunder Sassuolo po ashtu dhe Laxalt, Bakayoko po has pak veshtiresi por eshte dhe faji im per te bere me shume, mesfushori ka aftesi te mira teknike..
Cutrone? Jam i lumtur qe eshte thirrur ne kombetare, nuk me vjen mire kur eshte stol, eshte lojtar dinamik dhe sjell entuziasem ne skuader..
4-3-3? Nuk eshte se jam i fiksuar pas 4-3-3 ja psh kunder Olimpiacos kishim nevoje per dy sulmues dhe kaluam ne 4-4-2..
Chievo? Do te jete nje ndeshje e veshtire, duhet te japim maksimumin..

Calhanoglu? Me Romen luajti shume mire, ne te gjithe fushen ka teknike dhe goditje te mire te portes eshte detyra jone ta vendosim ne pozita te mira. Ndoshta dhe problemet familjare kane ndikuar te lojtari..

Gennaro Gattuso

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu