Konferenca live Gattuso!

Efekti Kupes se Italise ne kampionat? Kupa e Italise eshte nje kompeticion tjeter nga Seria A, neser do jete nje ndeshje e veshtire kunder nje Rome te inatosur. Jane skuadra qe godasin me shume porten dhe kur jane ne veshtiresi nxjerrin gjithmone me te miren e tyre. Neser dua te shikoj te njejten deshire si me ndeshjen kunder Napoli..

Vendi katert? E kam thene dhe me pare duhet te jemi deri ne pranvere ne vendin e 4 dhe me pas te luajme te gjitha shanset tona deri ne fund..

Roma vs Milan dueli per vendin e 4? Te gjitha ndeshjet jane te tilla, ata kane lojtare shume te mire te luash kunder Romes nuk eshte asnjehere e lehte..

Me te forte me merkaton? Sigurisht qe po, merkato kemi bere dhe me rekuperimet si Biglia dhe Caldara pasi per 4 muaj kane munguar me ne..

Piatek dhe Paqueta? Piatek ka 5 muaj qe cdo top qe prek e ben gol nuk eshte nje surprize, ndersa Paqueta kupton gjithcka, pyet shume eshte kurioz, ne nivelin taktik do te dije gjithcka..

Nje Milan pa Bakayoko? Per momentin kurre, nese jane kushtet duhet te qendroje me ne shume gjate, nuk e bej une merkaton, di vetem qe mund te behet nje lojtar shume i rendesishem per ne per vitet e ardhshme..

Sulmuesi anesore? Provuam deri ne fund por nuk mund te marrim lojtare sa per te thene se morem, na nevojiten lojtare qe bejne diferencen ndryshe jemi mire keshtu..

Piatek dhe Cutrone? Per momentin nuk luajme dot me dy sulmues, dhe mua me vjen keq kur lej Cutrone ne stol por me duhet te vendos per te miren e skuadres dhe sesi mund te jape me te miren e saj..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu