Konferenca live e Gattuso!

Milan vs Empoli? Nga ana ime kam nje shqetesim te madh, Empoli ka ndryshuar skemen taktike, luan mire ne mbrojtje dhe eshte skuader teknike. Shpresoj se ndeshja nuk do te nenvleftesohet nga asnje nga ne sepse do te jete nje ndeshje shume e veshtire..

Paqueta? Ne pjese te ndeshjes ben dhe sulmuesin anesore, shkembehet shpesh me Calhanoglu, eshte lojtar qe mund te beje mesfushorin, sulmuesin anesore apo dhe sulmuesin e dyte..

Turnover? Tani kemi 3 ndeshje ne 8 dite te shohim se cfare mund te bejme dhe ne cfare moduli do te luajme..

Formacioni? Kur fiton eshte veshtire te nderrosh por duhet dhe te japim mundesine lojtareve te tjere, gjeja me e rendesishme eshte te mos humbasim entuziasmin..

Komplimentat? Nuk e jetoj mire kete aspekt, nuk dua asnje kompliment. Dua te falenderoj stafin tim dhe lojtaret per punen qe po bejne. E bej kete pune sepse me pelqen dhe nuk dua te degjoj bravo bravo.. Ndodh qe degjoj qe kritikojne trajneri si Mourinho Allegri apo Ancelotti qe kane fituar gjithcka, ka shume trajnere tastierash..

Drejtuesit? Leonardo, Paolo dhe Gazidis jane nje vlere e shtuar per klubin tone, flas shpesh me to dhe kane qene te zote qe me ben dhe mua te rritem..

Derby? Eshte heret te flasim per derbin, dua te perqendrohemi neser dhe te kemi te njejtin tip loje si ai me Cagliari ne San Siro..

Gjesti Simeone? Si lojtar kam bere dhe me keq, nuk eshte bukur por ku je njeri me gjak te ndodh qe te gabosh..

Conti sulmues krahu? I ka karakteristikat per ta bere ate nese duam te ruajme rezultatin, por ta lejme ne rolin e tij per momentin sulmues krahu kemi mjaftueshem..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu