STEFANO PIOLIT PAS NDESHJES! Trajneri flet mbi gjithçka për “Sky”

Duke folur në Sky Sport, Stefano Pioli komentoi në fund të Crotone-Milan 0-2. Këto janë pyetjet dhe përgjigjet:

Si ju duk ndeshja?

“Ishte një ndeshje e vështirë. Ne po luajmë shpesh dhe prandaj është e paimagjinueshme të mbajmë gjithmonë ritmin e lartë. E menaxhuam mirë ndeshjen, mund ta kishim menaxhuar më mirë topin, por më pëlqeu loja.

Mendojmë për ndeshjen tjetër dhe duhet të përpiqemi të rritemi dhe të përmirësohemi. Po kalojmë një moment delikat midis lëndimeve dhe më shumë dhe për këtë arsye duhet të shtrëngojmë dhëmbët. Ishte një javë delikate dhe kjo është një fitore e rëndësishme dhe e merituar. Shpresoj që dëmtimi i Rebicit të mos jetë serioz”.

Rreth Rebic?

“Duket se nuk ka thyerje dhe kjo do të ulte kohën e rimëkëmbjes. Shpresoj që ky lajm të konfirmohet dhe se mund të rifillojë sa më shpejt që të jetë e mundur edhe sepse mungesa e Ibrahimovic dhe kthimi i vonë i Leao dhe futja e tij e detyruar na bën të kemi pak zgjedhje përpara “

Napoli për titull?

“Napoli është një ekip shumë i fortë. Rino ishte i mirë për t’i bërë ata të luanin bukur dhe për t’i dhënë karakter të shkëlqyer. Po flasim për një ekip të nivelit të lartë, por duhet të mendojmë për rrugën tonë dhe të rritemi ndeshje pas ndeshje”

Brahim dhe Tonali?

“Jam i kënaqur me performancën e tyre. Ata duhet të luajnë, të kenë minuta në këmbë dhe të jenë gati. Nuk janë 100% akoma por mund t’i japin ekipit një dorë të madhe”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu