Konferenca e plote per shtyp e trajnerit Gattuso!

Pas Benevento prekem fundin dhe tani duhet te marrim pergjegjesite tona per kete, nuk ishte e drejte te lija atyre dy dite pushim edhe une kisha prenotuar ne Spanje dy dite pushime por i grisa biletat dhe ndenja ne stervitje.. disa nuk i pelqeu po nuk me plas shume..

Drejtuesit? Ishte minimumi te ishin prane nesh keto dite per te shpjeguar dhe te ardhmen dhe prespektivat e klubit, ashtu sic une rrezikoj vendin tim ashtu rrezikojne dhe futbollistet.

Formacioni? Ne nuk vendosemi sipas kundershtarit, ne duhet te bejme loje tone ne fazen sulmuese dhe ate mbrojtese. Ne 40 ditet e fundit nuk kemi bere asnje fitore dhe nuk eshte e drejte te luash mire kunder Juve Napoli dhe Inter me pas te mos fitosh me tjerat, eshte thjeshte ceshtje psikologjike..

Mirabelli? Kur fitonim dukeshim te gjithe si Brad Pitt tani qe humbasim dukemi si monstra te gjithe, Mirabelli ka bere gjera te medha jo gjithcka eshte per tu hedhur poshte.. per Milanin do kete gjithmone polemika per te publikuar kete here i takoi atij..

Calhanoglu? Hakan ka karekteristika te vecanta asnje ne skuader nuk ka ate qe ai zoteron. Eshte stervitur mire keto dite dhe do na jape nje ndihme me shume, por une nuk dua te rigjej vetem Hakan une dua te rigjej skuadren time qe fitonte para nje muaji..

I merzitur? Nuk jam i merzitur jam akoma me keq, kemi 40 dite qe nuk fitojme dhe te vi ketu te buzeqesh eshte nje mungese respekti per te gjithe dhe per punen time po ashtu, ndoshta eshte dhe faji im qe nuk kam mundur dot te percjell ate qe duhet te lojtaret..

Sulmi? Neser vetem nje ore perpara ndeshjes do te shikoni se kush do te luaje ne sulm..

Romagnoli? Alessio ka 4 dite qe po vrapo dhe rrit ritmin e stervitjes, javes qe vjen do te shikojme me mire ne testet fizike..

Biglia? Te ishte per Lucas do luante qe neser por duhet ti bejme gjerat me durim te madh mos bejme gabime dhe ti bejme gjerat per mire..

Veshtiresi me skuadrat e vogla? Per kete jam i inatosur me shume, sepse nese Mertens nuk godet nje here ne porte dhe me pas me nje sulmues tjeter normal te shenon do te thote qe eshte ceshtje psikologjike, te hiqja ditet e pushimit lojtareve ishte minimumi qe mund ti beja.. – ka mbyllur konferencen e tij Gennaro Gattuso per ndeshjen kunder Bologna!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu