KONFERENCA E MISTER PIOLIT: nga derbi te Ibrahimovic dhe ambijcet e skuadrës!

Milani dëshiron të kthehet në fitoren e derbit kundër Interit i cili do të zhvillohet nesër në orën 18:00. Kuqezinjtë nuk kanë triumfuar në derbi që nga viti 2016 në kampionat dhe më në fund shpresojnë në një pikë kthese…

Stefano Pioli përballet me konferencën e zakonshme për shtyp në prag, për t’iu përgjigjur kurioziteteve të gazetarëve përpara ndeshjes së parë të vërtetë në këtë kampionat të Serie A.

Fillon me temat e derbit: “Ne kemi identitetin tonë, mënyrën tonë të lojës, në punën tonë provimet nuk mbarojnë kurrë. E rëndësishme është të jesh i përgatitur mirë. Ndihemi gati”.

Atmosfera: “Na vjen keq për mungesën e tifozëve, por do të jetë një derbi i nxehtë, e ndiejmë shumë. Pastaj do të jenë Celtic dhe Roma. Duhet të përpiqemi të bëjmë më mirë se të tjerët”.

Kalendari: “Duhet të bëjmë gjithçka me bindje, ndeshje pas ndeshje. Do të përballemi me ta me respekt dhe me konsideratë të duhur”.

Bilanci i vitit të tij: “Qëllimi ishte të fillonim mirë midis kampionatit dhe preliminareve të Europës. Arritëm mirë në derbi, por edhe Interi gjithashtu”.

Për trendin kundër ekipeve të mëdha: “Është e qartë se mundja e një kundërshtari kaq të fortë do të na jepte entuziazëm dhe besim të madh.

Duhet të mendojmë ndeshje pas ndeshje, të vazhdojmë të përmirësohemi, të jemi ambiciozë. Është e kotë të mendosh se çfarë do të ndodhë më pas”.

Gjendja e Ibrahimovic: “Kaloi koronavirusin dhe e gjeta njësoj si në janar. Vullnet i fortë, bujar, lider! Zlatan është mirë, ka vetëm një javë stërvitje por është gati të luajë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu