Komunikate Zyrtare Curva Sud Milano!

Ne nuk jemi ekonomista apo financiere, ne jemi ultra dhe ceshtjet e Milanit i kemi ne zemer.
Ne kerkojme vetem respekt dhe impenjim per kete fanelle. Patem rastin ti tregonim skuadres ne diten e pare te gjithe mbeshtetjen tone per to (kush do te largohet ta beje sa me shpejt) si dhe mbeshtetjen tone ndaj Gattuso dhe Drejtorit Sportiv Mirabelli per te cilin kemi respekt te vecante.
Ishte e dukshme se ne momentin qe dyshja Gattuso-Mirabelli filluan te punonin sebashke gjithcka ndryshoi aq sa mendonim sa keq qe nuk e nisen sezonin e kaluar qe ne fillim me Rinon.
Te ndryshosh gjithcka tani kur kampionati eshte duke filluar do te ishte nje levizje gabuar.
Te dy kane meriten qe Rino vuri rregull ne dhomat e zhveshjes ndersa Mirabelli liroi Shoqerine nga prokuratoret, agjentet dhe menaxheret te cilet ishim mesuar te shikonim gjithmone.
Per sa i perket pronare e te rinj i themi qe duhet te shikojne historine tone duke mos harruar ate qe beri Leonardo duke peshtyre ne keto ngjyra, sic e kemi thene dhe perpara ne koreografin tone ne derbi (foto)
Ne kemi nevoje per njerez te medhenj dhe me gjak milanist dhe Leonardo nuk eshte njeri nga keto.
Si te gjitha gjerat e dijme qe do duhet kohe per tu ngjitur serish ne maja por per kete gje duhet vazhdimesi dhe te besojme te dyshja Gattuso-Mirabelli.
Besojme se te gjithe ato qe do te marrin detyra ne Shoqerine e Milan te jene mundesisht te lidhur me ngjyrat kuqezi.
Gjithmone ne krah te ngjyrave kuqezi!

Curva Sud Milano

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu