Komentatori i Sky: “Kur e pyeta Klopp pas ndeshjes më befasoi me deklaratën e tij mbi Milanin”

Massimo Marianella, gazetar dhe komentues ndeshjesh i famshem ne Itali, u shpreh për SkySport duke pasur parasysh Juve -Milan:

“Kjo sfidë vjen në kohën e duhur për Juventusin pas një fillimi shumë të vështirë në shumë aspekte, por – kujdes – sepse një Milan shumë i forte mbërrin në Torino. Nuk shohin ne sy askend.

Pas ndeshjes, e pyeta privatisht Klopp nëse ishte i habitur nga Milani që gjeti perballe dhe ai tha me nje te qeshur: Jo, sepse kurrë nuk do të habitem nga fanella kuqezi dhe nga Milani!

Kuqezinjte janë mirë, ata gjithashtu mund të rriten në krahasim me Anfield dhe të rikuperojnë disa lojtarë si Giroud; francezi ka treguar se është mirë dhe mund të jetë një armë shumë e rëndësishme për Milanin”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu