Kombëtarja Italiane në vlera! Donnarumma i lë pas të gjithë

Sezoni i futbollit 2019/20 përfundoi me finalen e Champions League dhe tani është gati të fillojë ai 2020/21.

Ekipet kombëtare marrin skenën me Ligën e Kombeve që hap përsëri “dyert”.

Dhe, padyshim, në vijën e startit është edhe Italia e Roberto Mancini, e cila po përgatitet për sfidat me Bosnjën dhe Hollandën.

Sandro Tonali mungon dhe është afër transferimit në Milano; edhe Bernardeschi u dëmtua dhe u kthye në Torino. Marco Verratti nuk është thërritur.

Këpuca e Artë Immobile do të udhëheqë sulmin, ndërsa janë edhe Jorginho dhe Barella.

Por cilët janë lojtarët e ekipit kombëtar që vlejnë më shumë?

RENDITJA SIPAS TRANSFERMARKT

1.Gianluigi Donnarumma, portier i Milanit: 60 milion euro euro

Marco Verratti, mesfushor I PSG: 60 milion euro.

3. Nicolò Zaniolo, mesfushor i Romës: 55 milion euro

4. Jorginho, mesfushor i Chelsea: 52 milion euro

5. Nicolò Barella, mesfushor i Interit: 50 milion euro

6. Lorenzo Insigne, sulmues i Napolit: 48 milion euro

7. Federico Chiesa, sulmues i Fiorentinës: 48 milion euro

8. Ciro Immobile, sulmues i Lazios: 45 milion euro

9. Alessandro Bastoni, mbrojtës i Interit: 45 milion euro

10. Andrea Belotti, sulmues i Torinos: 35 milion euro

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu